hostgator best coupon code
 • Powrót do tradycji

  Jesteśmy małą sekcją, można powiedzieć prawie "rodzinną". W działaniu przypominamy pierwowzory szkół karate na Okinawie i Japonii, gdzie najważniejsze było nauczenie najbliższych skutecznej samoobrony.

 • Sztuki Walki Kielce - Karate

  Tradycyjne Karate nauczane w nowoczesnej przystępnej formie, zapraszamy na trening próbny

 • Zajęcia karate Dla dzieci oraz dorosłych

  Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów, pozwala nam na tak poprowadzić zajęcia aby uczestniczyć mogli w nich zarówno dzieci jak i dorośli. Zachęcamy rodziców do wspólnego udziału w treningu razem z dziećmi.

 • Treningi Karate dla dzieci i dorosłych

  Zapraszamy na treningi rodziny.

 • Sztuki Walki Kielce

  Różne poziomy zaawansowania, nowoczesne metody treningowe, sympatyczna atmosfera, możliwość treningu rodzica z dzieckiem, zniżka rodzinna

 • Karate Shotokan Kielce

  Treningi dopasowane do poziomu uczestników, możliwość treningu rodzica z dzieckiem, zniżka rodzinna, karate kielce

 • Staże Karate dodatkow szkolenia

  Regularne staże karate i egzaminy z shihanem Dąbrowskim, najwyższym stopniem Karate Shotokan w Polsce

 • Rozdanie dyplomów podczas egzaminu na stopnie kyu, przeprowadzonego w Szkole Karate Samuraj Kielce

  Rozdanie dyplomów podczas egzaminu na stopnie kyu, przeprowadzonego w Szkole Karate Samuraj Kielce

Tradycyjne Karate Shotokan

Pośród różnych szkół i stylów, shotokan jest jakby abecadłem karate obejmującym stare techniki Okinawy i karate sportowe.

Postawy są niskie i szerokie. Przejścia pomiędzy nimi dynamiczne i silne. Ręce spoczywają zazwyczaj nisko na biodrach, ataki wyprowadza się zazwyczaj po liniach bliskich środkowej linii ciała. Bloki są twarde, oszczędne w ruchach. Techniki nożne, nawet wykonywane wysoko, muszą opierać się na względnie niskich stabilnych pozycjach.

Karate w ogóle (w tym Shotokan) nie jest ani najłatwiejsze, ani dające najlepsze rezultaty w krótkim czasie. Powinna to być przygoda na całe życie. To nie kurs, jak kurs samoobrony i nie sport w czystej postaci, gdzie liczą się tylko wyniki. Karate ma do zaoferowania dużo ludziom w bardzo dużym przedziale wiekowym, ponieważ obliczone jest długoterminowo (tzn. prawie na całe życie). Trening można rozpocząć w wieku dziecięcym. Karate pomaga harmonijnie rozwijać ciało młodego człowieka, oprócz tego wpaja mu (a przynajmniej powinno) takie cechy jak: wytrwałość, systematyczność, szacunek zdrowia swojego i innych. Potem przychodzi czas na osiągnięcie maksimum swoich możliwości, a dla niektórych, na osiągnięcia sportowe. A kiedy mija ten czas, Karate pomaga zachować sprawność do wieku bardzo dojrzałego.

Treningi:

wtorek: 19.00 - 20.00

czwartek: 18.00 - 19.00

To już 8 lat


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,