hostgator best coupon code
 • Powrót do tradycji

  Jesteśmy małą sekcją, można powiedzieć prawie "rodzinną". W działaniu przypominamy pierwowzory szkół karate na Okinawie i Japonii, gdzie najważniejsze było nauczenie najbliższych skutecznej samoobrony.

 • Sztuki Walki Kielce - Karate

  Tradycyjne Karate nauczane w nowoczesnej przystępnej formie, zapraszamy na trening próbny

 • Zajęcia karate Dla dzieci oraz dorosłych

  Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów, pozwala nam na tak poprowadzić zajęcia aby uczestniczyć mogli w nich zarówno dzieci jak i dorośli. Zachęcamy rodziców do wspólnego udziału w treningu razem z dziećmi.

 • Treningi Karate dla dzieci i dorosłych

  Zapraszamy na treningi rodziny.

 • Sztuki Walki Kielce

  Różne poziomy zaawansowania, nowoczesne metody treningowe, sympatyczna atmosfera, możliwość treningu rodzica z dzieckiem, zniżka rodzinna

 • Karate Shotokan Kielce

  Treningi dopasowane do poziomu uczestników, możliwość treningu rodzica z dzieckiem, zniżka rodzinna, karate kielce

 • Staże Karate dodatkow szkolenia

  Regularne staże karate i egzaminy z shihanem Dąbrowskim, najwyższym stopniem Karate Shotokan w Polsce

 • Rozdanie dyplomów podczas egzaminu na stopnie kyu, przeprowadzonego w Szkole Karate Samuraj Kielce

  Rozdanie dyplomów podczas egzaminu na stopnie kyu, przeprowadzonego w Szkole Karate Samuraj Kielce

Instruktor Kieleckiej Sekcji Szkoły Karate Samuraj

Zagranie złej nuty jest bez znaczenia.
Granie bez pasji jest niewybaczalne.

Ludwig van Beethoven

Idea

Każdy prowadzący sekcję ma (a przynajmniej mieć powinien) cel dla którego robi to, co robi. Ja oczywiście również. Chciałbym aby ludzie, którzy przychodzą na moje treningi mogli osiągnąć tutaj maksimum swoich możliwości. Obojętnie z jakiego pułapu startują. Moim zadaniem jest ułożyć i poprowadzić trening tak, aby było to możliwe zarówno dla dziecka jak i osoby dorosłej, która być może ma nawet jakieś doświadczenie w sporcie lub sztukach walki.


Moja droga Karate:

Na swojej drodze karate miałem to szczęście, że od samego początku trafiałem na wyjątkowych nauczycieli. Każdy z nich to indywidualność i wszystkim należy się szacunek za ich wiedzę, doświadczenie i chęć dzielenia się tym z innymi. Potrafili dopingować do działania sami stanowiąc przykład jak wiele ciężkiej pracy trzeba, żeby coś osiągnąć.

Trenowanie w różnych sekcjach wynikło głównie ze zmian miejsca zamieszkania ale też z poszukiwania własnej drogi rozwoju. Jest to ryzykowna ścieżka, ponieważ często zamiast zyskać, można stracić w takiej sytuacji. Jak już jednak wspomniałem na początku, myślę że miałem szczęście.

W 2009 roku za sprawą krakowskiej sekcji zetknąłem się ze Szkołą Karate Shotokan "Samuraj" i Shihan Waldemarem Dąbrowskim. Shihan Waldemar Dąbrowski to skarbnica wiedzy na temat karate i sztuk walki. Całą swoją osobą udowadnia że warto podążać drogą karate i stanowi inspirację dla innych. Uważam, że to czego uczy i przekazuje w swojej szkole, stanowi najpełniejszy obraz karate z jakim się dotychczas zetknąłem. Prowadząc treningi w kieleckiej Szkole Karate Shotokan "Samuraj" staram się w głównej mierze wprowadzać jego myśl szkoleniową do czego wykorzystuję oczywiście również własną wiedzę i doświadczenie.

W 2014 roku przeszedłem pozytywnie egzamin na stopień 2 Dan przed Shihanem Dąbrowskim oraz Shihanem Giuseppe Beghetto.

 

Szkoły i nauczyciele u których miałem przyjemność się uczyć:

od 2009 Szkoła Karate Shotokan "Samuraj" - shihan Waldemar Dąbrowski

2005 - 2007 Toruński Klub Karate-do Shotokan - sensei Ryszard Piskorski

2003 - 2005 Akademicki Klub Karate Tradycyjnego w Toruniu - sensei Jarosław Mejer

2001 - 2003 Toruński Klub Karate Tradycyjnego "Kumade" - sensei Anna Kulczyńska

1997 - 2000 Kielecki Klub Karate Tsunami - sensei Małgorzata Kosiba, sensei Renata Ziemlewicz

 

Sport czy styl życia?

Nigdy nie brałem udziału w żadnych zawodach. Z kilku przyczyn. Karate Tsunami od którego zaczynałem odrzuca rywalizację sportową jako wypaczającą sens karate. W niektórych z pozostałych sekcji, w których trenowałem parcie na zawody było bardzo duże, ale moje podejście do tego tematu było już ukierunkowane. Nie mówię tutaj że zawody są absolutnie złe (bo mają i dobre strony), nigdy natomiast to nie był i nie będzie mój priorytet.

 

Dariusz Ścisło - założyciel kieleckiej sekcji Szkoły Karate SAMURAJ

Wymagania


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,