hostgator best coupon code
 • Powrót do tradycji

  Jesteśmy małą sekcją, można powiedzieć prawie "rodzinną". W działaniu przypominamy pierwowzory szkół karate na Okinawie i Japonii, gdzie najważniejsze było nauczenie najbliższych skutecznej samoobrony.

 • Sztuki Walki Kielce - Karate

  Tradycyjne Karate nauczane w nowoczesnej przystępnej formie, zapraszamy na trening próbny

 • Zajęcia karate Dla dzieci oraz dorosłych

  Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów, pozwala nam na tak poprowadzić zajęcia aby uczestniczyć mogli w nich zarówno dzieci jak i dorośli. Zachęcamy rodziców do wspólnego udziału w treningu razem z dziećmi.

 • Treningi Karate dla dzieci i dorosłych

  Zapraszamy na treningi rodziny.

 • Sztuki Walki Kielce

  Różne poziomy zaawansowania, nowoczesne metody treningowe, sympatyczna atmosfera, możliwość treningu rodzica z dzieckiem, zniżka rodzinna

 • Karate Shotokan Kielce

  Treningi dopasowane do poziomu uczestników, możliwość treningu rodzica z dzieckiem, zniżka rodzinna, karate kielce

 • Staże Karate dodatkow szkolenia

  Regularne staże karate i egzaminy z shihanem Dąbrowskim, najwyższym stopniem Karate Shotokan w Polsce

 • Rozdanie dyplomów podczas egzaminu na stopnie kyu, przeprowadzonego w Szkole Karate Samuraj Kielce

  Rozdanie dyplomów podczas egzaminu na stopnie kyu, przeprowadzonego w Szkole Karate Samuraj Kielce

Szkoła Karate Shotokan SAMURAJ Kielce działa od początku 2013 roku. W toku treningów realizujemy program trenerski shihana Waldemara Dąbrowskiego (7 dan) z kołobrzeskiej Szkoły Karate Samuraj. Treningi stawiają na wszechstronny rozwój człowieka. Etykieta i tradycje karate traktowane są na równi z techniką. Młodzi karatecy poznają styl życia tak różny od tego, który promują współczesne media. Nie stawiamy na pierwszym miejscu rywalizacji sportowej.

W szkole tej praktykuje się wiele form kata (nie tylko ze stylu Shotokan), jednocześnie doskonaląc praktyczne zastosowania technik. Treningi odbywają się w małej grupie co pozwala na indywidualne podejście do ćwiczących.

Dwa razy do roku organizowane są dodatkowe obozy szkoleniowe w Zakopanem, które zawierają ok. 30 godzin treningowych. W kieleckiej sekcji również dwa razy do roku odbywają się dodatkowe jednodniowe staże z shihanem Dąbrowskim, podczas których odbywają się egzaminy na stopnie dla nominowanych osób.


Dlaczego Karate Shotokan?

To pytanie zadają często osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sztukami walki ale nie wiedzą co wybrać. Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie osobie, która nie ma za bardzo pojęcia o sztukach walki. Często odpowiadam w ten sposób:

"Nie wiem, która sztuka walki jest najlepsza, ale wiem która jest najzdrowsza. Na swojej drodze sztuk walki miałem okazję spotkać się z kilkoma stylami karate i sztukami walki, co pozwoliło mi wysnuć taki wniosek. Mam tu na myśli zarówno zdrowie fizyczne jak i psychiczne."

 

Poza tym Karate:

 • pozwala zdobyć i utrzymać wysoką sprawność fizyczną;
 • wzmacnia takie pozytywne cechy charakteru jak: wytrwałość, cierpliwość, umiejętność skupienia się;
 • poprawiając tężyznę fizyczną daje dodatkowo umiejętności samoobrony;
 • daje ćwiczącym możliwość ciągłego rozwoju (fizycznego i psychicznego);
 • znakomicie pozwala odreagować codzienne stresy.

 

Masz wątpliwości:

 1. NIE, nie jesteś za stary - karate ma to do siebie że potrafi zaoferować coś ludziom w każdym wieku.
 2. Pobiją mnie - nikt Cię nie pobije. Owszem nie ćwiczymy baletu albo gry w szachy tylko sztukę walki, ale nikt się nie będzie na Tobie wyżywał a trening jest dostosowany do poziomu ćwiczących. Uczniowie mają się do siebie odnosić z szacunkiem i ćwiczyć tak, żeby każdy odnosił z tego jak największą korzyść.
 3. Ale ja się do tego nie nadaję - talent to 10%, pozostałe 90% to ciężka praca i samozaparcie. Jeśli jesteś leniem - masz rację, nie nadajesz się ;-)

Wymagania


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,