Część wiedzy można zdobyć tylko na treningach. Ale bardzo dużo możemy dowiedzieć się z książek. Poniżej przedstawiam pozycje z mojej biblioteczki wraz z krótkim komentarzem. Gorąco zachęcam do przeczytania poniższych pozycji.

Wspólny trening dzieci i rodziców

Sposób prowadzenia treningów i odpowiednio dobrany program w sekcji Karate Shotokan Samuraj Kielce, pozwala na jednoczesny udział w treningu rodziców i dzieci. Nie oznacza to, że muszą być w jednej parze. To czysta przyjemność móc obserwować jak członkowie jednej rodziny wzajemnie się motywują i rozwijają na drodze karate. ZAPRASZAMY!

Szybki jak błyskawica

Na trening Karate składają się głównie 3 rodzaje wykonywanych ćwiczeń - Kihon, Kata oraz Kumite a dodatkowo ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Instruktor Kieleckiej Sekcji Szkoły Karate Samuraj

Zagranie złej nuty jest bez znaczenia.
Granie bez pasji jest niewybaczalne.

Ludwig van Beethoven

Zen w Karate

W zasadzie wszystkie style i szkoły karate podkreślają swoje przywiązanie do tradycji. Podkreślany jest też pozytywny wpływ praktykowania karate na rozwój duchowy człowieka. Może nie tyle chodzi tu o tzw. "uduchowienie" a raczej o pozytywne cechy osobowości.

Karate na Igrzyskach

W 2020 roku Karate pojawi się w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jest to ważny fakt w historii karate, choć zdania na ten temat są podzielone.

Dojo Karate

Kata (formy) to esencja karate. Nie może w pełni nazwać się karateką ten, kto nie zna kata, choćby był bardzo biegły  w kumite.

Wymagania


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,