Tradycyjne Karate Shotokan

Pośród różnych szkół i stylów, shotokan jest jakby abecadłem karate obejmującym stare techniki Okinawy i karate sportowe.

Postawy są niskie i szerokie. Przejścia pomiędzy nimi dynamiczne i silne. Ręce spoczywają zazwyczaj nisko na biodrach, ataki wyprowadza się zazwyczaj po liniach bliskich środkowej linii ciała. Bloki są twarde, oszczędne w ruchach. Techniki nożne, nawet wykonywane wysoko, muszą opierać się na względnie niskich stabilnych pozycjach.

Karate w ogóle (w tym Shotokan) nie jest ani najłatwiejsze, ani dające najlepsze rezultaty w krótkim czasie. Powinna to być przygoda na całe życie. To nie kurs, jak kurs samoobrony i nie sport w czystej postaci, gdzie liczą się tylko wyniki. Karate ma do zaoferowania dużo ludziom w bardzo dużym przedziale wiekowym, ponieważ obliczone jest długoterminowo (tzn. prawie na całe życie). Trening można rozpocząć w wieku dziecięcym. Karate pomaga harmonijnie rozwijać ciało młodego człowieka, oprócz tego wpaja mu (a przynajmniej powinno) takie cechy jak: wytrwałość, systematyczność, szacunek zdrowia swojego i innych. Potem przychodzi czas na osiągnięcie maksimum swoich możliwości, a dla niektórych, na osiągnięcia sportowe. A kiedy mija ten czas, Karate pomaga zachować sprawność do wieku bardzo dojrzałego.

Wymagania


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,