$nbsp;
Dojo Karate

Kata (formy) to esencja karate. Nie może w pełni nazwać się karateką ten, kto nie zna kata, choćby był bardzo biegły  w kumite.

Słownik pojęć

Ponieważ jednym z podstawowych założeń Karate jest szacunek i przywiązanie do tradycji, komendy i nazwy technik często wyrażane są w języku japońskim.

Tradycyjne Karate Shotokan

Pośród różnych szkół i stylów, shotokan jest jakby abecadłem karate obejmującym stare techniki Okinawy i karate sportowe.

Szybki jak błyskawica

Na trening Karate składają się głównie 3 rodzaje wykonywanych ćwiczeń - Kihon, Kata oraz Kumite a dodatkowo ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Karate na Igrzyskach

W 2020 roku Karate pojawi się w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jest to ważny fakt w historii karate, choć zdania na ten temat są podzielone.

Zen w Karate

W zasadzie wszystkie style i szkoły karate podkreślają swoje przywiązanie do tradycji. Podkreślany jest też pozytywny wpływ praktykowania karate na rozwój duchowy człowieka. Może nie tyle chodzi tu o tzw. "uduchowienie" a raczej o pozytywne cechy osobowości.

 
 

Klub Karate Shotokan AGATSU Kielce

Pierwszy i jedyny klub Karate Shotokan
w woj. Świętokrzyskim.
Tradycja w technice - nowoczesność w nauczaniu.

Kielce, Świętokrzyskie

telefon: 660-375-259
e-mail: karate@shotokan-kielce.pl

 

Klub zrzeszony w:

 

© 2021 Klub Karate Shotokan AGATSU Kielce

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,