$nbsp;

Powrót do tradycji

Jesteśmy małą sekcją, można powiedzieć prawie "rodzinną". W działaniu przypominamy pierwowzory szkół karate na Okinawie i Japonii, gdzie najważniejsze było nauczenie najbliższych skutecznej samoobrony.

Drugą i kolejne osoby z rodziny obowiązuje zniżka na treningi.

ZOBACZ WIĘCEJ >>


System stopni

Tak jak w każdym systemie tak i u nas obowiązuje hierarchia stopni. Posługujemy się system 9 stopni uczniowskich (kyu) i 10 stopni mistrzowskich (dan), tak jak w Polskim Związku Karate i większości stylów na świecie. Mamy jednak własny autorski program przeprowadzania egzaminów i wymagań egzaminacyjnych.

Należy jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach

- NIE ĆWICZYMY TYLKO DLA STOPNI - 

Stopnie i pasy są oczywiście ważne szczególnie dla początkujących, ale nie o to chodzi w karate.

Początkowo w karate w ogóle nie było stopni, była to sztuka nauczana w kręgu rodziny służąca bezpieczeństwu. Stopnie w karate (pod taką postacią w jakiej je znamy) zostały wprowadzone dopiero w XX w. i to specjalnie dla europejczyków, którzy bardzo lubowali się w hierarchii.


Styl Shotokan

Jest to najbardziej rozpowszechniony styl na świecie. Pośród różnych szkół i stylów, shotokan jest jakby abecadłem karate obejmującym stare techniki Okinawy i karate sportowe. Postawy są niskie i szerokie. Przejścia pomiędzy nimi dynamiczne i silne. Ręce spoczywają zazwyczaj nisko na biodrach, ataki wyprowadza się zazwyczaj po liniach bliskich środkowej linii ciała. Bloki są twarde, oszczędne w ruchach. Techniki nożne, nawet wykonywane wysoko, muszą opierać się na względnie niskich stabilnych pozycjach. Co ważne, przy odpowiednio ułożonym treningu mogą go trenować jednocześnie ludzie w różnym wieku.

ZOBACZ WIĘCEJ >>


Wieloletnie doświadczenie

Zajęcia w Szkole Karate Shotokan Kielce prowadzi sensei Dariusz Ścisło (2 dan). Przygodę z karate rozpoczął 22 lata temu. Obecnie posiada 7 lat doświadczenia w nauczaniu (ponad 130 stopni zdobytych przez jego uczniów).

ZOBACZ WIĘCEJ >>


Bardzo dobre warunki treningu

Trenujemy w ZSO nr 17 na ul. Szkolnej 29 w Kielcach. Szkoła znajduje się w dobrej lokalizacji blisko centrum z dobrym połączeniem linii autobusowych. Szkoła posiada jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) w Kielcach podłogę sportową, która świetnie nadaje się do treningu (chroni stawy, nie kaleczy nóg itp.) Szatnie posiadają higieniczne łazienki.


MMA w Karate?

Styl Shotokan jakim określam to co robimy, jest pewnym uproszczeniem. Tak na prawdę, staram się (o ile to możliwe) traktować Karate jako całość, bez podziału na style. Tak się składa, że technicznie to co robimy najwięcej ma wspólnego z założeniami stylu określanego jako Shotokan, ale jeśli coś jest skuteczne, dlaczego tego nie uczyć.

 
 

Klub Karate Shotokan AGATSU Kielce

Pierwszy i jedyny klub Karate Shotokan
w woj. Świętokrzyskim.
Tradycja w technice - nowoczesność w nauczaniu.

Kielce, Świętokrzyskie

telefon: 660-375-259
e-mail: karate@shotokan-kielce.pl

 

Klub zrzeszony w:

 

© 2021 Klub Karate Shotokan AGATSU Kielce

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,